Neden Yurtdışında Moda Tasarım Eğitimi

Neden yurt dışında moda, TASARIM EĞİTİMİ? Yurt dışında sanat ve tasarım alanlarında bir çok spesifik başlık altında programlar sunulmaktadır. Yurt dışında eğitim almanın en büyük faydası, sektördeki en son teknolojileri, trendleri, workshopları, defileleri en yakından gözlemleyip takip edebilme inkanını sağlamanızdır.

NEDEN YURTDIŞI’NDA MODA, TASARIM EĞİTİMİ?

Özellikle sanat eğitimi aldığınız ülkenin ve bulunduğunuz o kültürün, kendini değerleriniz ile harmanlanması sonucunda çok daha yaratıcı fikirler ortaya çıkarabilirsiniz. Tam donanımlı okullarda, dünyanın dört bir tarafından gelen farklı kültürdeki öğrencilerle yaratıcılıkta sınır tanımayacaksınız. Kendinizi bu konuda daha özgür hissederek farklı fikirlerinizi, projelerinizi hayata geçirme fırsatınız daha olası. Yurtdışındaki moda, tasarım okullarının hepsi sektöründe çok üst düzey firmalar ile ortak projeler yürütür ve bu sayede öğrenciler kariyerlerinde ciddi adımlar atarak bu firmalarda iş yaşamlarına başlayabilir. Yurtdışı moda, tasarım deneyimi öğrenciyi diğer rakiplerinden her zaman farklı kılar.

Sanat, tasarım ve moda, ülkemizde pek çok kişi tarafından malesef gereksiz bir lisans eğitimi olarak görülmektedir. Ancak bu çok yanlış bakış açısıdır: zira sanatın her türü, toplumun gelişmişliğini ve medeniyetini en net şekilde gösteren ibarelerden biridir. Plus Education and Career olarak, sanat, tasarım ve moda eğitimi almak isteyen öğrencilere her zaman öneri ve danışmanlığımızla destek olmaktan gurur duyuyoruz. Sanatın dünya merkezi olan Avrupa’dan, daha modern sanat üzerine yoğunlaşan Kuzey Amerika’ya kadar pek çok ülkede ve pek çok farklı kurumdaki partnerlerimizle, bu sektör ile ilgilenen her öğrencinin her zaman hizmetindeyiz. Tasarım ve Moda Eğitimleri Konusunda Başlıca Temsil Ettiğimiz Ülkeler:

Fransa
İngiltere
İrlanda
İtalya

Bu ülkelerde tasarım ve moda eğitimleri, ayrıca başlıca temsil ettiğimiz okullar konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için, ülkelerin linklerine tıklayabilirsiniz.

NEDEN YURTDIŞI’NDA MODA, TASARIM EĞİTİMİ?