Kurumsal Danışmanlık

Günümüzde global eğitim dünyası içinde eğitim kurumları etkin olabilmek icin sadece yerel değil bütün dünyaya yayılmış başarılara ve projelere imza atmalıdırlar. Bunun için yanlızca en kaliteli yerli öğrencileri için değil yabancı öğrencileri için de rekabet etmek durumundalar.

Amacımız siz öğrencilerinize en iyi eğitim ve kariyer imkanlarını sunarken uluslarası alternatiflerle sizlere destek olmaktır.

Kariyer ve eğitim danışmanlık hizmetlerini hem öğrenciler hem de eğitim kurumlarına sağladığımız danışmanlıkla bir çatı altında toplayarak hem kişilerin geleceklerini çizmesine hem de partner kurumların uluslarasi iş geliştirmelerine yardımcı olmak amacındayız.

Plus education&career danışmanlık gerçekleştirerek kişilerin ihtiyaç duyduğu akademik veya profesyonel gelişimleri edinmelerini sağlar.

Aynı zamanda temsilcisi olduğu kurumların tanıtım ve gelişim ortağı olarak uluslarası eğitim ve profesyonel arenada okulları, öğrencileri, işverenleri ve eğitimcilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere buluşturma misyonu üstlenmiştir.

Bu hususta daha faydalı olacağına inandığımız aşağıdaki konularda bir çok Türk üniversitesi ve eğitim kurumuyla ortak çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

Sizlerle buluşmak istediğimiz aktiviteleri öğrencilerinize ve eğitim kurumlarına sunduğumuz hizmetler olarak iki ana gruba ayırmak ve özetlemek gerekirse;

ÖĞRENCİLERİNİZ İÇİN

✔ Yurt dışı eğitim seçeneklerinin ülke, okul odaklı olarak seminer, fuar veya toplantı şeklinde tanıtılması

✔ Kariyer seçimleri ile ilgili olarak kariyer danışmanlığı merkezleriyle ortak düzenlenecek ile seminer kariyer analiz testleri

✔ Okul rehberlik ve danışmanlık birimlerine sürekli olarak yurt dışı eğitim seçenekleriyle ilgili güncel bilgi vermek, tanıtım materyalleri ve dökümanlar sağlamak

✔ Düzenli ziyaretler ile mezunlarla yurt dışında kariyer amaçlı görüşmeler gerçekleştirmek.

KURUMUMUZUN ULUSLARARASI FAALİYETLERİ İÇİN

✔ Yurt dışında temsilcisi olduğumuz okullar ile kardeş okulluk, öğenci değişimi, semester/study abroad gibi ortaklıklara danışmanlık yapma. Temsilcisi olduğumuz okuların Türkiye ziyaretlerinde okulunuzu ziyaret edip bu tip işbirlikleri ile ilgili görüşmelerinin sağlanması.

✔ Öncelikli olarak belirlediği konularında uluslarası ortak program yürütmek, isim kullanım hakkı alma, program içeriği ithal/ihraç etme, ortak dereceler verme gibi bir çok açılımı olabilecek akademik içerikli uluslarası partner okul arayışı için danışmanlık hizmeti sunma

✔ Özellikle Kuzey Afrika, Çin ve Rusya’da sahip olduğumuz network ve öğrenci potansiyelini okulunuza yabacı öğrenci sağlamak için kullanmak.

Bu konularda ortak çalışmalar yürütmek için okulunuzu düuzenli oarak ziyaret etmek ve bu bölgelerdeki temsilciliğini almak arzusundayız.

Sahip olduğumuz yüzlerce yabancı üniversite temsilciliğinin ve danışmanlığını yürüttüğümüz onlarca yerli eğitim kurumunun bu konudaki birikim, deneyim ve başarımızı kanıtlamak için yeterli olacağını umuyoruz.

Bunlardan bazılarına örnekler;

✔ Johnson&Wales Universty Amerika
✔ University of Colorado- Amerika
✔ University of Windsor- Canada
✔ University of Arts London- UK
✔ University of Essex -UK
✔ Monash University – Avustralya
✔ RMIT University – Avustralya
✔ Frei Universitat Berlin- Germany
✔ St. Gallen University- Switzerland
✔ European School of Economics- İtalya

Umarız sizin kurumunuzu da portfolyomuza katmak ve uluslarasi faaliyet, program ve öğrenci çeşitililiğini ve sayısını artırmanıza yardımcı olma şansımız olur.

Bu hususta arzu edilen her türüu resmi döküman ve referans için lütfen bizimle temasa geçiniz.

Olumlu yanıtlarınızı ve değerli yorumlarınızı almak ümidiyle…