İtalyada Moda Eğitimi

İtalya’da Moda Eğitimi
Pek çok kişinin hayali üniversiteye gidip güzel bir meslek sahibi olmaktır. Bazısı geleceğini güvence altına alabileceği bir alan seçerken bazısı da hayallerinin peşinden gitmektedir. Hayali moda eğitimi olan bireyler için İtalya’da moda yüksek lisans eğitimi almak geri çevrilemeyecek bir fırsat olduğu barizdir.

Modanın başkenti olarak bilinen İtalya’da moda eğitimi almak, modayı meslek olarak seçenler için büyük bir hayaldir. Bazı kampanyalar ve eğitim danışmanlık firmaları aracılığıyla, bu bir hayal olmaktan çıkıyor. İtalya’da moda üniversiteleri arasında fazlasıyla popüler bir yere sahip olan Istituto Superiore Dı Design Napoli (ISD), moda konusunda yüksek lisans eğitimi almak isteyen gençlere, kapısını sonuna kadar açıyor. Türk öğrencilere karşılıksız %50 burs imkanı tanıyan üniversite, İtalya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Napoli’de kariyer merdivenlerini tırmanmanıza olanak sağlıyor. Moda tasarımı, iç mimarlık ve grafik tasarım bölümlerinde geçerli olan bu burs sayesinde, ekonomik şartlarınızı zorlamadan yüksek lisans programını tamamlayabilirsiniz. Yüksek lisans programları için 4.000€ değerinde burs olanağı sağlayan üniversite, bu seçenekleri sayesinde tercihte en üst sıralarda yer almaktadır.

İtalya’da İngilizce moda master eğitimi almak isteyen kimselerin bir numaralı tercihlerinden biri olan ISD, kaliteli eğitimi ve uygun ekonomisi ile öğrencilere kucak açıyor. Modanın başkenti İtalya’da moda eğitimi almanın hayalini kuran insanlar için inanılmaz ve kaçınılmaz bir fırsat olarak görülmesi gereken ISD, Türk öğrencilere sağladığı burs olanakları ile de popülerliğini koruyor.

Her yıl bir çok öğrenci İtalya’yı moda eğitimi almak için seçmektedir. Genellikle Milano, moda dalında eğitim ve iş fırsatları için en fazla seçilen şehirlerden bir tanesidir. Mimarlık, iç mimari, ürün tasarımı gibi bölümlere gösterilen alaka bir yana, sanat ve moda tasarımı eğitimi veren özel veya devlet üniversitele ve akademileri büyük alaka görmektedir.

İtalya’nın rastgele bir moda okulunda eğitim görmenin en büyük yararı kendi fikirlerinizi sergilemeye vesiledir. Hatta bazı moda tasarım okullarında bitirme projesi olarak öğrenciler defile hazırlayarak bu dalda tanınmış kimselere yeteneklerini sergileyebilmektedirler.